Ž a b k o š k o l a

Žabkove pravidlá

Správanie správneho Žabkoškoláka:

1. Každy riadny Žabkoškolák má sa tešiť do školy, má oznámiť učiteľke, keď ho niečo zabolí.

2. Keď sa naši Žabkožiaci v triede dobre správajú, v svojej peknej Žabkoknižke pochvaly vždy mávajú.

3. Aby sa nám žabkožiaci v triede dobre cítili, pamätať si hlavne musia, by si všetkých vážili.

4. Nebijú sa, nebehajú, nesmejú sa kamošom, žiadny odpad, či papierik nikdy nie je za košom.

5. Kamarát byť nie je veda, odpisovať nám však nedá.

6. Úsmev dať a poradiť, pomôcť chyby napraviť. To vie každý kamarát, učiteľka, možno brat.

7. Pozorne sa počúvať, peknú pieseň zaspievať, to chce trošku vôle, snahy, správne tráviť svoj čas drahý.

8. Seba treba tiež mať rád, fair play pri hre stále hrať.

9. Všetci naši Žabkožiaci snaživí sú vždy pri práci, s radosťou sa učia, píšu, spolu tvoria školskú ríšu.

10. Keď zazvoní školský zvonček, idú domov na svoj dvorček.

Nezabudník našich pravidiel (na každý mesiac v roku)

1. Nezabudni sa usmievať a pozdrav úsmevom alebo slovom priateľov!

2. Nezabudni mať dobrú náladu, netráp sa a pokús sa riešiť problémy!

3. Nezabudni mať úctu k sebe i k druhým, nikoho neponižuj, nešikanuj a neubližuj (ani sebe )!

4. Nezabudni pozorne, aktívne počúvať a zamýšľať sa a tiež sa pýtať, keď nerozumieš!

5. Nezabudni pracovať na sebe, zlepšovať sa, tvorivo hľadať riešenia!

6. Nezabudni pomôcť iným, buď dôveryhodným partnerom, no nezabudni o pomoc aj požiadať!

7. Nezabudni byť rozvážnym a zodpovedným za svoje nápady i činy.

8. Nezabudni byť vďačným za to, čo máš, váž si domovinu, rodičov i starých rodičov!

9. Nezabudni na svoje práva i povinnosti (doma a v škole).

10. Nezabudni chrániť prírodu a jej zázraky, neznečisťuj!

11. Nezabudni sa starať o svoje zdravie, športuj a nedroguj!

12. Nezabudni, že všetko sa učíš pre svoj úspešný život (,čo sa za mladi naučíš, v starobe akoby si našiel).

10 ŽABKO-PRAVIDIEL

Päť hygienických pravidiel

Čo robia naši týždenníci?

© 2016 Žabkoškola-Bohačiaková ZVšetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky